A redőnyvásárlásnál sokszor felmerül a kérdés, hogy milyen legyen a szúnyogháló. Ez esetben ugyanis kérhetünk kombiredőnyt, amelyben a szúnyogháló és a redőny egy szerkezetben helyezkedik el. Amennyiben meglévő redőny mellé szeretnék szúnyoghálót, és redőnyünk nem kombis, úgy csak a különálló verzió jöhet szóba.
Lássuk miben különbözik egymástól a két típus:
Kombinált szúnyogháló + redőny
Új redőny vásárlásakor, ezt a megoldást szoktuk javasolni, mivel költséghatékonyabb és praktikusabb, mint a két rendszert külön megvenni. Bár a szúnyogháló és a redőny egy szerkezetben helyezkedik el, mégis külön mozgathatók, így szúnyogháló akkor is lehúzva maradhat, ha a redőnyt felhúzzuk. Az ilyen típusú redőnyökbe mobil vagy pliszé szúnyogháló kerül, tehát magát a szúnyoghálót is lehet fentről lefele vagy oldalsó irányba mozgatni.
Mivel a mászórovar ellen kizárólag a fix szúnyogháló tud 100%-os védelmet nyújtani, ezért egyetlen hátrányként ezt említhetjük. A mozgatható szúnyoghálóknál mindig fennáll annak az esélye, hogy egy kisebb mászórovar bejut a rések mentén, de egy poloska például nem férne be.
Különálló szúnyogháló
Ebben az esetben a szúnyogháló szerkezete, a redőny előtt helyezkedik el, így nagyobb felületet vesz el az ablakból, mint a kombis változat. A szúnyogháló lehet fix, mobil vagy pliszé, de utóbbi kettő árban kedvezőtlenebbül jön ki, mint ha kombiredőnnyel kérnénk, hiszen ilyenkor külön-külön ki kell fizetnünk mindkét tokot. A fix szúnyogháló árban a legkedvezőbb, viszont hátránya, hogy az ablakok nem lesznek átjárhatók, ami megnehezíti a takarítást.
A különálló szúnyoghálók előnyeként megemlíthetjük, hogy bármikor és szinte bármilyen árnyékoló elé felszerelhetők. Amennyiben pedig a fix változatot kérjük, úgy 100%-os védelmet kapunk a repülő és mászó rovarok ellen egyaránt.