A régi típusú családi házakon még mindig lehet találkozni fából készült redőnyökkel, amik már jócskán felújításra szorulnak. Ezeknek az egykor kifejezetten modernnek és esztétikusnak tartott redőnyöknek a kora lejárt, és több problémát okoznak, mint hasznot: penészesednek, akadnak, hiányosak, nem szigetelnek megfelelően.
Lássuk, hogyan lehet modernizálni őket:
A teljes szerkezetnek mennie kell
Vannak akik a költséghatékonyság fejében csak a redőny palást részét szeretnék lecserélni, amelyre habár van lehetőség, de majdnem ugyanannyiba kerül, mint a teljes redőnycsere. Ha már az ember felújításra adja a fejét és nem szeretne 5 éven belül megint ezzel foglalkozni, akkor érdemes az egész szerkezetet lecserélni. A régi alkatrészek és alapanyagok minőségben meg sem közelítik a mai modern redőnyök tartozékait. A fatengely helyére kerülő horganyzott acéltengely nemcsak tartósabb, de halkabb, és a működtetése is könnyebb.
Lehetséges problémák a felújításnál
Az egyik gyakran fellépő probléma az, amikor a hőszigetelés belelóg a nyílászáró tokszerkezetébe. Ilyenkor ugyanis előfordulhat, hogy nem marad elég hely az új redőny tokjának. Persze az ilyen helyzetekre is van megoldás, például másfajta vezérlési módot kell találni vagy toktoldót felszerelni.
Műanyag vagy alumínium?
Ez mindig attól függ kinek, milyen igényei vannak. Egy teljesen alumínium redőny masszívabb, jobb hang- és hőszigetelő, valamint időtállóbb. Ugyanakkor a mai műanyag redőnyök is rendkívül tartósak, ráadásul akár alumínium palást is lehet a műanyag tokszerkezetben, így majdhogynem ötvöződik a két redőnyfajta.
Amennyiben motorizált redőnyben gondolkozik, úgy érdemesebb az alumíniumot választani.